Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy i Hiszpania próbują przeforsować stworzenie wspólnej listy.
Według brytyjskiej organizacji praw człowieka Statewatch znalazły się na niej: Benin, Botswana, Wyspy Zielonego Przylądka, Ghana, Mali, Mauritius, Senegal, Chile, Kostaryka i Urugwaj.
Polska na temat połowy z nich nie wyraziła zdania, ale poparła kandydatury pięciu: Ghany, Mali, Senegalu, Mauritiusu i Urugwaju. Trzy pierwsze to państwa, w których tradycyjnie dokonuje się okaleczania narządów płciowych kobiet. W Mali ta nieludzka praktyka dotyczy ponad 90 procent dziewcząt. To jeden z powodów, dla których przeciwko uznaniu tego kraju za bezpieczny, sprzeciwiła się Finlandia.
Wszystkie kraje poproszone o wypełnienie ankiety, której zawartość ujawnił
Wielka Brytania&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Niemcy&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Francja&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Włochy&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Hiszpania&lt;/&gt; próbują przeforsować stworzenie wspólnej listy.<br>Według brytyjskiej organizacji praw człowieka &lt;name type="org"&gt;Statewatch&lt;/&gt; znalazły się na niej: &lt;name type="place"&gt;Benin&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Botswana&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Wyspy Zielonego Przylądka&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Ghana&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Mali&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Mauritius&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Senegal&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Chile&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Kostaryka&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Urugwaj&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="place"&gt;Polska&lt;/&gt; na temat połowy z nich nie wyraziła zdania, ale poparła kandydatury pięciu: &lt;name type="place"&gt;Ghany&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Mali&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Senegalu&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Mauritiusu&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Urugwaju&lt;/&gt;. Trzy pierwsze to państwa, w których tradycyjnie dokonuje się okaleczania narządów płciowych kobiet. W &lt;name type="place"&gt;Mali&lt;/&gt; ta nieludzka praktyka dotyczy ponad 90 procent dziewcząt. To jeden z powodów, dla których przeciwko uznaniu tego kraju za bezpieczny, sprzeciwiła się &lt;name type="place"&gt;Finlandia&lt;/&gt;.<br>Wszystkie kraje poproszone o wypełnienie ankiety, której zawartość ujawnił
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego