Typ tekstu: Książka
Autor: Siwicka Dorota, Bieńczyk Marek, Nawarecki Aleksander
Tytuł: Szybko i szybciej
Rok: 1996
w mowie właściwie jest zupełnie pominięty.
Encyclopaedia of Poetry and Poetics nie zawiera w ogóle hasła "rytm". Odsyła natomiast do prozodii, metrum i rozróżnienia wiersz/proza.
Dictionnaire de poétique et de rhétorique Henri Moriera zawiera zaś taką definicję rytmu: "powrót stałego punktu w mniej więcej równych interwałach".
Z kolei w Słowniku terminów literackich pod hasłem "rytm" czytamy:

Jak widać, wszystkie podane definicje oparte są na regularności i powtarzalności, nawet definicja Moriera, który jako jedyny odnotowuje w bibliografii artykuł Benveniste'a, lecz bez konsekwencji dla ostatecznego kształtu pojęcia "rytmu".

Krytyka rytmu

Zgodnie z sensem przedplatońskim, ustalonym przez Benveniste'a, ani symetria, ani kolejność nie są przez
w mowie właściwie jest zupełnie pominięty.<br>Encyclopaedia of Poetry and Poetics nie zawiera w ogóle hasła "rytm". Odsyła natomiast do prozodii, metrum i rozróżnienia wiersz/proza.<br>Dictionnaire de poétique et de rhétorique Henri Moriera zawiera zaś taką definicję rytmu: "powrót stałego punktu w mniej więcej równych interwałach".<br>Z kolei w Słowniku terminów literackich pod hasłem "rytm" czytamy:<br>&lt;gap&gt;<br>Jak widać, wszystkie podane definicje oparte są na regularności i powtarzalności, nawet definicja Moriera, który jako jedyny odnotowuje w bibliografii artykuł Benveniste'a, lecz bez konsekwencji dla ostatecznego kształtu pojęcia "rytmu".<br><br>&lt;tit&gt;Krytyka rytmu&lt;/&gt;<br><br>Zgodnie z sensem przedplatońskim, ustalonym przez Benveniste'a, ani symetria, ani kolejność nie są przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego