Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 5
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
pontyfikatu. Natomiast wiersze gwarowe poświęcone są góralskiej tradycji i tworzą wierszowane dzieje czarnodunajeckiej ziemi.
- Józef Szaflarski jest poetą dwujęzycznym, uprawiającym poezję gwarową, jako naturalny, a nawet programowy sposób literackiej wypowiedzi i klasyczną formę sonetu w polszczyźnie ogólnopolskiej - pisze w posłowiu Grażyna Herzig-Wolska. - Jest więc również kontynuatorem określonej tradycji literackiej. Stosunek tradycji jest dla pisarza tak ważny, ponieważ jest to jednocześnie stosunek do języka i do znaczeń, które niosą w sobie słowa - dodaje.
Tomik poezji Józefa Szaflarskiego zamykają utwory sceniczne i gawędy.
jof



Annapurna celem Słowaków

W dotychczasowej działalności himalajskiej Słowacy nie weszli jeszcze na dwa ośmiotysięczne szczyty: Broad Peak (8047
pontyfikatu. Natomiast wiersze gwarowe poświęcone są góralskiej tradycji i tworzą wierszowane dzieje czarnodunajeckiej ziemi.<br>- Józef Szaflarski jest poetą dwujęzycznym, uprawiającym poezję gwarową, jako naturalny, a nawet programowy sposób literackiej wypowiedzi i klasyczną formę sonetu w polszczyźnie ogólnopolskiej - pisze w posłowiu Grażyna Herzig-Wolska. - Jest więc również kontynuatorem określonej tradycji literackiej. Stosunek tradycji jest dla pisarza tak ważny, ponieważ jest to jednocześnie stosunek do języka i do znaczeń, które niosą w sobie słowa - dodaje.<br>Tomik poezji Józefa Szaflarskiego zamykają utwory sceniczne i gawędy.<br>&lt;au&gt;jof&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Annapurna celem Słowaków&lt;/tit&gt;<br><br>W dotychczasowej działalności himalajskiej Słowacy nie weszli jeszcze na dwa ośmiotysięczne szczyty: Broad Peak (8047
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego