Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2918
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
Skierniewice i okolica
Pomysł utworzenia telewizji katolickiej pojawił się w 1992 r. w Niepokalanowie, w ośrodku misyjnym ojców franciszkanów. Plany poparł Kościół, ale KRRiTV odrzuciła złożony w 1994 r. wniosek o koncesję ogólnopolską, obawiając się, że Telewizja Niepokalanów nie zdoła się utrzymać, gdyż jedynym planowanym źródłem dochodu były datki wiernych. TN otrzymała zgodę na nadawanie wyłącznie programu lokalnego w Skierniewicach i okolicy.
Dopiero w 1996 r. ojcom przyznane zostały dodatkowe częstotliwości w Krakowie, Łodzi i Opolu. Franciszkanie chcieli pomału budować ogólnokrajową telewizję, głównie, ale nie tylko - dla katolików. TN trafiła do telewizji kablowych. Rada obiecywała kolejne częstotliwości.
W 1993 r. prezesem
Skierniewice i okolica&lt;/&gt;<br>Pomysł utworzenia telewizji katolickiej pojawił się w 1992 r. w Niepokalanowie, w ośrodku misyjnym ojców franciszkanów. Plany poparł Kościół, ale &lt;name type="org"&gt;KRRiTV&lt;/&gt; odrzuciła złożony w 1994 r. wniosek o koncesję ogólnopolską, obawiając się, że Telewizja Niepokalanów nie zdoła się utrzymać, gdyż jedynym planowanym źródłem dochodu były datki wiernych. TN otrzymała zgodę na nadawanie wyłącznie programu lokalnego w Skierniewicach i okolicy.<br>Dopiero w 1996 r. ojcom przyznane zostały dodatkowe częstotliwości w Krakowie, Łodzi i Opolu. Franciszkanie chcieli pomału budować ogólnokrajową telewizję, głównie, ale nie tylko - dla katolików. TN trafiła do telewizji kablowych. Rada obiecywała kolejne częstotliwości.<br>W 1993 r. prezesem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego