Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
między kolonistów niemieckich ziemi należącej do Polaków. Gmach zajmuje obecnie Uniwersytet i Akademia Medyczna im. Karola Marcinkowskiego. Sąsiaduje z nim gmach opery - Teatru Wielkiego, neoklasycystyczny, proj. Maxa Littmana (1910), jedna z czołowych scen operowych w kraju.
Z ul. Fredry al. Niepodległości na pl. Mickiewicza.
Po prawej przy ul. Wieniawskiego Dom Technika (1962). Dalej Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, zbudowane w 1910 w stylu renesansu holenderskiego na siedzibę pruskiej Akademii Królewskiej, od 1919 Uniwersytet Poznański. Mieści się tu Rektorat Uniwersytetu oraz aula, w której odbywają się koncerty Filharmonii Poznańskiej i konkursy skrzypcowe im. Henryka Wieniawskiego. W auli polichromia W.
Taranczewskiego. Przed
między kolonistów niemieckich ziemi należącej do Polaków. Gmach zajmuje obecnie Uniwersytet i Akademia Medyczna im. Karola Marcinkowskiego. Sąsiaduje z nim gmach opery - Teatru Wielkiego, neoklasycystyczny, proj. Maxa Littmana (1910), jedna z czołowych scen operowych w kraju.<br>Z ul. Fredry al. Niepodległości na pl. Mickiewicza.<br>Po prawej przy ul. Wieniawskiego Dom Technika (1962). Dalej Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, zbudowane w 1910 w stylu renesansu holenderskiego na siedzibę pruskiej Akademii Królewskiej, od 1919 Uniwersytet Poznański. Mieści się tu Rektorat Uniwersytetu oraz aula, w której odbywają się koncerty Filharmonii Poznańskiej i konkursy skrzypcowe im. Henryka Wieniawskiego. W auli polichromia W.<br>Taranczewskiego. Przed
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego