Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
Podstawy projektowania mechanizmów napędzanych przez cylindry hydrauliczne
10.2.1.Wprowadzenie
Mechanizmy napędowe osprzętu koparki można zaliczyć do grupy mechanizmów, których człony wykonują ograniczony ruch obrotowy. Istnieje wiele rodzajów takich mechanizmów. W każdym z nich można wyodrębnić mechanizm elementarny, składający się jedynie z podstawy, cylindra i korby (rys. 10.1).
Tego typu mechanizmy są zaliczane również do mechanizmów jarzmowych, stanowiących odmianę tak zwanych czworoboków przegubowych [28]. W omawianym przypadku jarzmem jest tuleja cylindra, a suwakiem lub kamieniem jego tłoczysko połączone przegubowo z korbą.
10.2.2.Własności kinematyczne mechanizmu elementarnego
Członem wykonawczym tego mechanizmu (rys. 10.1) jest korba. Ze względu
Podstawy projektowania mechanizmów napędzanych przez cylindry hydrauliczne<br>&lt;tit1&gt;10.2.1.Wprowadzenie&lt;/&gt;<br>Mechanizmy napędowe osprzętu koparki można zaliczyć do grupy mechanizmów, których człony wykonują ograniczony ruch obrotowy. Istnieje wiele rodzajów takich mechanizmów. W każdym z nich można wyodrębnić mechanizm elementarny, składający się jedynie z podstawy, cylindra i korby (rys. 10.1).<br>Tego typu mechanizmy są zaliczane również do mechanizmów jarzmowych, stanowiących odmianę tak zwanych czworoboków przegubowych [28]. W omawianym przypadku jarzmem jest tuleja cylindra, a suwakiem lub kamieniem jego tłoczysko połączone przegubowo z korbą.<br>&lt;tit1&gt;10.2.2.Własności kinematyczne mechanizmu elementarnego&lt;/&gt;<br>Członem wykonawczym tego mechanizmu (rys. 10.1) jest korba. Ze względu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego