Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Super Express
Nr: 27/2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
odrzucił przeszczep - z żalem dodaje Nawrat. - Chłopaka w beznadziejnym stanie przywieziono do Zabrza. Jego serce ledwie się ruszało. Podłączyliśmy go do sztucznych komór, czekał na dawcę. Komory zadziałały, ale organizm był już zbyt wycieńczony. W trakcie przeszczepu kolejnego serca Tomek umarł. Mechanizm okazał się bardziej trwały od człowieka.
Ale po Tomku przyszli inni pacjenci. Ich historie kończyły się happy endem.
Był 40-letni inżynier. 1996 r. Jeden z typowych przypadków. Rutynowy zabieg by-passów, jakich rocznie wykonuje się setki. Kiedy naczynia krwionośne zatkają się na skutek zmian miażdżycowych, robi się jakby mostki "obchodzące" zaczopowane miejsca.
- Operował jeden z moich najzdolniejszych lekarzy - opowiada
odrzucił przeszczep - z żalem dodaje Nawrat. - Chłopaka w beznadziejnym stanie przywieziono do Zabrza. Jego serce ledwie się ruszało. Podłączyliśmy go do sztucznych komór, czekał na dawcę. Komory zadziałały, ale organizm był już zbyt wycieńczony. W trakcie przeszczepu kolejnego serca Tomek umarł. Mechanizm okazał się bardziej trwały od człowieka.<br>Ale po Tomku przyszli inni pacjenci. Ich historie kończyły się &lt;foreign&gt;happy endem&lt;/&gt;.<br>Był 40-letni inżynier. 1996 r. Jeden z typowych przypadków. Rutynowy zabieg by-passów, jakich rocznie wykonuje się setki. Kiedy naczynia krwionośne zatkają się na skutek zmian miażdżycowych, robi się jakby mostki "obchodzące" zaczopowane miejsca. <br>- Operował jeden z moich najzdolniejszych lekarzy - opowiada
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego