Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.06
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Natcomdk czy Danish Bankers Trust - znajduje się pod lupą duńskiej policji.
Nasi rozmówcy twierdzą, że Trastrup pracuje głównie z obywatelami byłego ZSRR, którzy potrafią być brutalni. - Działają jak mafia - opowiadał nasz informator. - Kiedy zdałem sobie sprawę z tego, co się dzieje, chciałem odejść. Grozili mi. Miałem lufę przy głowie!
W Ustroniu Morskim informacje "Rz" wywołały szok u radnych i władz gminy. Jak się okazuje, wójt Stanisław Zieliński tak zawierzył Baltic Center, że przekazał spółce pomieszczenie w urzędzie na siedzibę. Przyznaje, że nie wiedział o przestępczej działalności Trastrupa, ale mimo to broni decyzji o sprzedaży gruntów.
- Można było podzielić teren na działki
Natcomdk&lt;/&gt; czy &lt;name type="org"&gt;Danish Bankers Trust&lt;/&gt; - znajduje się pod lupą duńskiej policji.<br>Nasi rozmówcy twierdzą, że &lt;name type="person"&gt;Trastrup&lt;/&gt; pracuje głównie z obywatelami byłego &lt;name type="place"&gt;ZSRR&lt;/&gt;, którzy potrafią być brutalni. - Działają jak mafia - opowiadał nasz informator. - Kiedy zdałem sobie sprawę z tego, co się dzieje, chciałem odejść. Grozili mi. Miałem lufę przy głowie!<br>W &lt;name type="place"&gt;Ustroniu Morskim&lt;/&gt; informacje "Rz" wywołały szok u radnych i władz gminy. Jak się okazuje, wójt &lt;name type="person"&gt;Stanisław Zieliński&lt;/&gt; tak zawierzył &lt;name type="org"&gt;Baltic Center&lt;/&gt;, że przekazał spółce pomieszczenie w urzędzie na siedzibę. Przyznaje, że nie wiedział o przestępczej działalności &lt;name type="person"&gt;Trastrupa&lt;/&gt;, ale mimo to broni decyzji o sprzedaży gruntów.<br>- Można było podzielić teren na działki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego