Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
i mjr Wacław Czaplicki oraz z Wydziału Przemysłu Wojennego Biura Ogólno-Administracyjnego szef wydziału ppłk Konstanty Sokołowski i kpt. Radłowicz.
Na wniosek przewodniczącego przyjęto zasadę, iż referenci z poszczególnych zainteresowanych departamentów wymienią zakłady produkcyjne w kolejności aktualnych potrzeb na wyroby przez nie produkowane, z podaniem wysokości wnioskowanej pożyczki.
Przedstawiciel Departamentu Uzbrojenia, płk S. Sikorski, jako pierwszy wygłosił referat, w którym przedstawił osiem zakładów, a wśród nich na trzeciej pozycji "f. Kolberg - dla rozszerzenia produkcji przyrządów optycznych dla Departamentu Uzbrojenia - 300000 zł."

Przed fabryką Kolberga wymienił "zakłady Starachowickie na uruchomienie produkcji stali wysokogatunkowej i wytwórni armat" oraz "zakłady Ostrowieckie na budowę pieca
i mjr Wacław Czaplicki oraz z Wydziału Przemysłu Wojennego Biura Ogólno-Administracyjnego szef wydziału ppłk Konstanty Sokołowski i kpt. Radłowicz.<br>Na wniosek przewodniczącego przyjęto zasadę, iż referenci z poszczególnych zainteresowanych departamentów wymienią zakłady produkcyjne w kolejności aktualnych potrzeb na wyroby przez nie produkowane, z podaniem wysokości wnioskowanej pożyczki.<br>Przedstawiciel Departamentu Uzbrojenia, płk S. Sikorski, jako pierwszy wygłosił referat, w którym przedstawił osiem zakładów, a wśród nich na trzeciej pozycji "f. Kolberg - dla rozszerzenia produkcji przyrządów optycznych dla Departamentu Uzbrojenia - 300000 zł."<br><br>Przed fabryką Kolberga wymienił "zakłady Starachowickie na uruchomienie produkcji stali wysokogatunkowej i wytwórni armat" oraz "zakłady Ostrowieckie na budowę pieca
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego