Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
drobnych poprawek "... będzie odpowiadał w zupełności potrzebom bojowym piechoty i nadaje się do przyjęcia na uzbrojenie w charakterze sprzętu do strzelań bezpośrednich ckm 19". W zakończeniu pisma płk J. Ćwiertniak prosił o takie skoordynowanie prac przygotowawczych "by z dniem 1 VII br. (1929) można było powierzyć firmie seryjną produkcję celowników".
W oparciu o pozytywne wyniki badań oraz stanowisko szefa Departamentu Piechoty II wiceminister spraw wojskowych, gen. bryg. Kazimierz Fabrycy, wyraził 8.06.1929 r. zgodę na "wprowadzenie tego celownika do kompanii ckm piechoty w charakterze sprzętu do strzelań ogniem pośrednim i bezpośrednim"20.
Nieco wcześniej, tzn. 16.05. tegoż roku, zakład złożył do
drobnych poprawek "... będzie odpowiadał w zupełności potrzebom bojowym piechoty i nadaje się do przyjęcia na uzbrojenie w charakterze sprzętu do strzelań bezpośrednich ckm 19". W zakończeniu pisma płk J. Ćwiertniak prosił o takie skoordynowanie prac przygotowawczych "by z dniem 1 VII br. (1929) można było powierzyć firmie seryjną produkcję celowników".<br>W oparciu o pozytywne wyniki badań oraz stanowisko szefa Departamentu Piechoty II wiceminister spraw wojskowych, gen. bryg. Kazimierz Fabrycy, wyraził 8.06.1929 r. zgodę na "wprowadzenie tego celownika do kompanii ckm piechoty w charakterze sprzętu do strzelań ogniem pośrednim i bezpośrednim"20.<br>Nieco wcześniej, tzn. 16.05. tegoż roku, zakład złożył do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego