Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 19.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Byli to jedyni poważniejsi inwestorzy. Na sprzedaż zgodzili się zarówno nadzorujący proces upadłości sędzia komisarz, jak i rada wierzycieli SG.
Analizując umowę sprzedaży, biegli rewidenci prokuratury stwierdzili, że w skład sprzedawanej SG weszły należące do jej masy upadłościowej środki finansowe w kwocie ponad 42,8 mln zł, co obniżyło cenę. W rzeczywistości Stocznia Gdynia zapłaciła za Stocznię Gdańską nie 115,7 mln zł, a 72,9 mln zł.
Kupujący skorzystał z konta Stoczni Gdańskiej, na które przelał należność i wkrótce potem z tego samego konta pobrał wspomniane, a należące do niej 42,8 mln zł.
Tymczasem, jak wynika z orzecznictwa Sądu Najwyższego
Byli to jedyni poważniejsi inwestorzy. Na sprzedaż zgodzili się zarówno nadzorujący proces upadłości sędzia komisarz, jak i rada wierzycieli &lt;name type="org"&gt;SG&lt;/name&gt;. <br>Analizując umowę sprzedaży, biegli rewidenci prokuratury stwierdzili, że w skład sprzedawanej &lt;name type="org"&gt;SG&lt;/name&gt; weszły należące do jej masy upadłościowej środki finansowe w kwocie ponad 42,8 mln &lt;name type="prod"&gt;zł&lt;/name&gt;, co obniżyło cenę. W rzeczywistości &lt;name type="org"&gt;Stocznia Gdynia&lt;/name&gt; zapłaciła za &lt;name type="org"&gt;Stocznię Gdańską&lt;/name&gt; nie 115,7 mln &lt;name type="prod"&gt;zł&lt;/name&gt;, a 72,9 mln &lt;name type="prod"&gt;zł&lt;/name&gt;. <br>Kupujący skorzystał z konta &lt;name type="org"&gt;Stoczni Gdańskiej&lt;/name&gt;, na które przelał należność i wkrótce potem z tego samego konta pobrał wspomniane, a należące do niej 42,8 mln &lt;name type="prod"&gt;zł&lt;/name&gt;. <br>Tymczasem, jak wynika z orzecznictwa &lt;name type="org"&gt;Sądu Najwyższego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego