Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 1
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
tablicy - wspomina ks. Jan Kucharczyk - zwróciłem się do zgromadzonych ludzi o pomoc w ustaleniu sprawców kradzieży. Jeden z pracowników TPN wyjaśnił wówczas, że tablica została zdjęta na polecenie dyrektora Parku.
Tablicę, wykonaną z brązu przez studentów Krakowskiej ASP, założono 7 listopada 1998 r. w drugą rocznicę śmierci ks. Bolesława Rozmusa. Wybrano głaz granitowy niedaleko kaplicy św. Jana na Polanie Chochołowskiej.
- Ksiądz Bolesław był salezjaninem, duszpasterzem akademickim z Krakowa. Przyjeżdżał z młodzieżą w Tatry. Wielokrotnie odprawiał Mszę św. na Chochołowskiej - mówi ks. Kucharczyk, uzasadniając lokalizację tablicy.
- Na terenie Tatr nie możemy tworzyć szlaków martyrologii tych, którzy rozstali się z życiem w górach
tablicy - wspomina ks. Jan Kucharczyk - zwróciłem się do zgromadzonych ludzi o pomoc w ustaleniu sprawców kradzieży. Jeden z pracowników TPN wyjaśnił wówczas, że tablica została zdjęta na polecenie dyrektora Parku. <br>Tablicę, wykonaną z brązu przez studentów Krakowskiej ASP, założono 7 listopada 1998 r. w drugą rocznicę śmierci ks. Bolesława Rozmusa. Wybrano głaz granitowy niedaleko kaplicy św. Jana na Polanie Chochołowskiej. <br>- Ksiądz Bolesław był salezjaninem, duszpasterzem akademickim z Krakowa. Przyjeżdżał z młodzieżą w Tatry. Wielokrotnie odprawiał Mszę św. na Chochołowskiej - mówi ks. Kucharczyk, uzasadniając lokalizację tablicy. <br>- Na terenie Tatr nie możemy tworzyć szlaków martyrologii tych, którzy rozstali się z życiem w górach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego