Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
rodziców. Stając się ich opiekunem, rezygnuje z osobistych planów, poświęca się rodzinie i rodzeństwu. Dlatego superdzieci często kończą jako dorośli pracoholicy. Podobnie postępowała Marta.
Krzysztof, Brat Marty, był "zagubionym dzieckiem". Bardzo często to właśnie rola najmłodszego potomka w rodzinie alkoholowej. Dzieci te uzyskują od najbliższych znacznie mniej uwagi od innych.
Wycofują się z życia rodzinnego, izolują, unikają konfrontacji. Pochłonięte są światem swoich fantazji, lektur, marzeń. Nie sprawiają kłopotów wychowawczych, nie buntują się, są zamknięte w sobie, niepewne.
"Zagubione dziecko" przed awanturami i brakiem poczucia bezpieczeństwa ucieka w samotność i marzycielstwo. Trudności kontaktowania się z realnym światem oraz ból, który temu towarzyszy
rodziców. Stając się ich opiekunem, rezygnuje z osobistych planów, poświęca się rodzinie i rodzeństwu. Dlatego superdzieci często kończą jako dorośli pracoholicy. Podobnie postępowała Marta.<br>Krzysztof, Brat Marty, był "zagubionym dzieckiem". Bardzo często to właśnie rola najmłodszego potomka w rodzinie alkoholowej. Dzieci te uzyskują od najbliższych znacznie mniej uwagi od innych.<br>Wycofują się z życia rodzinnego, izolują, unikają konfrontacji. Pochłonięte są światem swoich fantazji, lektur, marzeń. Nie sprawiają kłopotów wychowawczych, nie buntują się, są zamknięte w sobie, niepewne.<br>"Zagubione dziecko" przed awanturami i brakiem poczucia bezpieczeństwa ucieka w samotność i marzycielstwo. Trudności kontaktowania się z realnym światem oraz ból, który temu towarzyszy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego