Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
jest Bronka z ostatnim Lubartem, z Beniusiem. Dwoje rodzeństwa wyniańczyła już przed nim.
Ile razy później (wszakże losy ich dziwnie się z sobą splatały po latach), ile razy potem Szczęsny sięga pamięcią w te czasy chcąc dociec dnia, kiedy właściwie Bronka weszła. w jego życie - zawsze widział dom dwugarbny Na Wydmuchu, rozśpiewaną dziewczynkę nad zamgloną, chmurną Wisłą i melancholijną kozę żydowską, która bobki prósząc chodziła dostojnie po wzgórzu.
Z Brońcią można było mówić o wielu sprawach, nawet na tematy polityczne. Wiedziała, za co Ewę aresztowano w zeszłym roku i że komunizm robi się po to, żeby biedy nie było.
Uderzała w
jest Bronka z ostatnim Lubartem, z Beniusiem. Dwoje rodzeństwa wyniańczyła już przed nim.<br>Ile razy później (wszakże losy ich dziwnie się z sobą splatały po latach), ile razy potem Szczęsny sięga pamięcią w te czasy chcąc dociec dnia, kiedy właściwie Bronka weszła. w jego życie - zawsze widział dom dwugarbny Na Wydmuchu, rozśpiewaną dziewczynkę nad zamgloną, chmurną Wisłą i melancholijną kozę żydowską, która bobki prósząc chodziła dostojnie po wzgórzu.<br>Z Brońcią można było mówić o wielu sprawach, nawet na tematy polityczne. Wiedziała, za co Ewę aresztowano w zeszłym roku i że komunizm robi się po to, żeby biedy nie było.<br>&lt;page nr=362&gt; Uderzała w
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego