Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 4 (60)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
na Uniwersytecie Wrocławskim. Udało się, gdyż władze niemieckie nie chciały go przyjąć i dopiero protekcja pewnych osób pomogła w urzeczywistnieniu planów.
Był jednym z najpilniejszych uczniów ekonomisty wielkiej sławy prof. Wernera Sombarta. Będąc na pierwszym roku studiów wstąpił do działającego na uczelni nielegalnego Związku Młodzieży Polskiej "ZET" (nie mylić z ZMP po 1945 roku).
W 1900 roku przeniósł się na studnia prawnicze do Berlina. Tam jako współpracownik związał się z redakcją "Dziennika Berlińskiego" kierowanego przez działacza Narodowej Demokracji Mariana Seydę.
Mimo studiów w Berlinie, w 1901 roku założył i stanął na czele nowego pisma, dziennika dla Śląska "Górnoślązak". Celem pisma było
na Uniwersytecie Wrocławskim. Udało się, gdyż władze niemieckie nie chciały go przyjąć i dopiero protekcja pewnych osób pomogła w urzeczywistnieniu planów. <br> Był jednym z najpilniejszych uczniów ekonomisty wielkiej sławy prof. Wernera Sombarta. Będąc na pierwszym roku studiów wstąpił do działającego na uczelni nielegalnego Związku Młodzieży Polskiej "ZET" (nie mylić z ZMP po 1945 roku). <br> W 1900 roku przeniósł się na studnia prawnicze do Berlina. Tam jako współpracownik związał się z redakcją "Dziennika Berlińskiego" kierowanego przez działacza Narodowej Demokracji Mariana Seydę. <br> Mimo studiów w Berlinie, w 1901 roku założył i stanął na czele nowego pisma, dziennika dla Śląska "Górnoślązak". Celem pisma było
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego