Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 5(500)
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1989
występuje tylko przeciw ostentacji w strojach, uciechach stołu i świetności pojazdów. Na szczęście istniało także szereg sposobów; aby ulżyć sumieniu nękanemu przez nadmiar dóbr doczesnych, jak na przykład zakładanie przytułków dla biednych dzieci i starców, z czego powstał "system socjalny" nie mający równego na świecie.
Pieniądze mogły być powodem dumy. Zacny kupiec, Isaak le Maire, przemilcza w cmentarnym epitafium swoje cnoty i dobre uczynki, wymienia natomiast - co może wydawać się mało podniosłe jak na głos zza grobu - fortunę, którą zostawił 150 tysięcy guldenów.
Jedziemy teraz na północ, ale morza nie widać, zasłonięte jest kilkunastometrowym wałem o kolorze piasku. W dole, na
występuje tylko przeciw ostentacji w strojach, uciechach stołu i świetności pojazdów. Na szczęście istniało także szereg sposobów; aby ulżyć sumieniu nękanemu przez nadmiar dóbr doczesnych, jak na przykład zakładanie przytułków dla biednych dzieci i starców, z czego powstał "system socjalny" nie mający równego na świecie.<br> Pieniądze mogły być powodem dumy. Zacny kupiec, Isaak le Maire, przemilcza w cmentarnym epitafium swoje cnoty i dobre uczynki, wymienia natomiast - co może wydawać się mało podniosłe jak na głos zza grobu - fortunę, którą zostawił 150 tysięcy guldenów.<br> Jedziemy teraz na północ, ale morza nie widać, zasłonięte jest kilkunastometrowym wałem o kolorze piasku. W dole, na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego