Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 43
Miejsce wydania: Kraków
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1994
przy zetknięciu z dziełem sztuki towarzyszy u młodych zubożeniu, czy wręcz spaczeniu wyobraźni.
Wystarczy poczytać swobodne, twórcze wypracowania uczniów szkół podstawowych.
W tych pracach odnajdziemy reminiscencje obrazów z brutalnych filmów spod znaku "zabili go i uciekł": Nie koniec na tym.
Młodzież ma skłonność do postrzegania świata jak rzeczywistości z ekranu! Zanika poczucie dystansu wobec świata kreowanego, świadomość inności praw sztuki i codziennego życia.
Wyobraźnia młodych nabiera cech schematyzmu, często kieruje się w stronę drastyczności lub dryfuje w stronę banału.
Takim banałem niemal zsakralizowanym jest dziś moda, kult radości życia i przyjemności, wyzierający z kart młodzieżowych pism.
Dla wielu młodych wyjście w
przy zetknięciu z dziełem sztuki towarzyszy u młodych zubożeniu, czy wręcz spaczeniu wyobraźni.<br>Wystarczy poczytać swobodne, twórcze wypracowania uczniów szkół podstawowych.<br>W tych pracach odnajdziemy reminiscencje obrazów z brutalnych filmów spod znaku "zabili go i uciekł": Nie koniec na tym.<br>Młodzież ma skłonność do postrzegania świata jak rzeczywistości z ekranu! Zanika poczucie dystansu wobec świata kreowanego, świadomość inności praw sztuki i codziennego życia.<br>Wyobraźnia młodych nabiera cech schematyzmu, często kieruje się w stronę drastyczności lub dryfuje w stronę banału.<br>Takim banałem niemal &lt;orig&gt;zsakralizowanym&lt;/&gt; jest dziś moda, kult radości życia i przyjemności, wyzierający z kart młodzieżowych pism.<br>Dla wielu młodych wyjście w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego