Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
czołgu 7TP. Podobnie, jak w przypadku PZO, z braku cen niemożliwe jest określenie wartości planowanych dostaw z fabryki w latach 1939-1942.



ZAKOŃCZENIE

Pokojową działalność przedsiębiorstw produkujących wojskowe przyrządy optyczne przerwał wybuch II wojny światowej. Z omawianej grupy czterech przedsiębiorstw, planem mobilizacyjnym objętych było trzy, z których dwa (PZO i Zbrojownia Nr 2) mobilizował Departament Uzbrojenia, a fabrykę J. Bujaka dowództwo wojsk łączności1.
Nie udało się ustalić, jakie zadania miały one spełniać po ogłoszeniu mobilizacji, a przede wszystkim w czasie działań wojennych.
Jest jednak pewne, iż wcześniej nie przewidywano przeprowadzenia ewakuacji warszawskich przedsiębiorstw na wschód w wypadku zagrożenia rejonu Warszawy przez
czołgu 7TP. Podobnie, jak w przypadku PZO, z braku cen niemożliwe jest określenie wartości planowanych dostaw z fabryki w latach 1939-1942.<br><br>&lt;gap&gt;<br><br>&lt;tit&gt;ZAKOŃCZENIE&lt;/&gt;<br><br> Pokojową działalność przedsiębiorstw produkujących wojskowe przyrządy optyczne przerwał wybuch II wojny światowej. Z omawianej grupy czterech przedsiębiorstw, planem mobilizacyjnym objętych było trzy, z których dwa (PZO i Zbrojownia Nr 2) mobilizował Departament Uzbrojenia, a fabrykę J. Bujaka dowództwo wojsk łączności1.<br>Nie udało się ustalić, jakie zadania miały one spełniać po ogłoszeniu mobilizacji, a przede wszystkim w czasie działań wojennych.<br>Jest jednak pewne, iż wcześniej nie przewidywano przeprowadzenia ewakuacji warszawskich przedsiębiorstw na wschód w wypadku zagrożenia rejonu Warszawy przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego