Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1121
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1966
spod lady.
Od wielu lat sprzedajemy Ok. 95% naszych książek już w roku ich wydania, co jest oczywiście zjawiskiem anormalnym i niezdrowym, gdyż książki powinny znajdować się w księgarniach w niektórych wypadkach nawet po 10 latach od wydania.
Przyczyny tego stanu są ogólnie znane: ciągle jeszcze mamy zbyt mało papieru, a ponadto - co obecnie jeszcze bardziej daje się we znaki nasz zacofany przemysł poligraficzny nie jest w stanie zaspokoić potrzeb wydawców.
Czytanie osobiście wszystkich książek wydawanych przez wydawnictwo teoretycznie należy do moich obowiązków jako dyrektora i redaktora naczelnego.
Praktycznie jest to niewykonalne, a także niecelowe i wręcz zbyteczne. Np.
w serii "Teoria
spod lady. <br>Od wielu lat sprzedajemy Ok. 95% naszych książek już w roku ich wydania, co jest oczywiście zjawiskiem anormalnym i niezdrowym, gdyż książki powinny znajdować się w księgarniach w niektórych wypadkach nawet po 10 latach od wydania. <br>Przyczyny tego stanu są ogólnie znane: ciągle jeszcze mamy zbyt mało papieru, a ponadto - co obecnie jeszcze bardziej daje się we znaki nasz zacofany przemysł poligraficzny nie jest w stanie zaspokoić potrzeb wydawców. <br>&lt;hi&gt;Czytanie&lt;/hi&gt; osobiście wszystkich książek wydawanych przez wydawnictwo teoretycznie należy do moich obowiązków jako dyrektora i redaktora naczelnego. <br>Praktycznie jest to niewykonalne, a także niecelowe i wręcz zbyteczne. Np. <br>w serii "Teoria
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego