Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Roman
Tytuł: Podstawy ekonomii
Rok: 2000
wynikające z omówionych koncepcji menedżerskich zwrócimy też uwagę na niektóre kwestie podnoszone przez krytyków tych koncepcji.

Zacznijmy od zależności między alternatywnymi celami przedsiębiorstwa a wielkością jego produkcji. Zależności te ilustruje rys. 6.35, na którym zaznaczono krzywe całkowitego utargu (przychodu) ze sprzedaży (Uc), całkowitego kosztu (Kc) i całkowitego zysku (Zc), a ponadto prostą wyznaczającą minimalny poziom zysku (Zmin), zakładany z reguły w prezentowanych wyżej koncepcjach. Ponieważ zysk jest różnicą między utargiem a kosztem, krzywą całkowitego zysku wykreślamy odkładając od osi poziomej odległości między odpowiednimi punktami krzywych całkowitego utargu i całkowitego kosztu.
Z punktu widzenia przedsiębiorstwa, które - jak to zakłada np. szkoła behawioralna
wynikające z omówionych koncepcji menedżerskich zwrócimy też uwagę na niektóre kwestie podnoszone przez krytyków tych koncepcji.<br><br>Zacznijmy od zależności między alternatywnymi celami przedsiębiorstwa a wielkością jego produkcji. Zależności te ilustruje rys. 6.35, na którym zaznaczono krzywe całkowitego utargu (przychodu) ze sprzedaży (Uc), całkowitego kosztu (Kc) i całkowitego zysku (Zc), a ponadto prostą wyznaczającą minimalny poziom zysku (Zmin), zakładany z reguły w prezentowanych wyżej koncepcjach. Ponieważ zysk jest różnicą między utargiem a kosztem, krzywą całkowitego zysku wykreślamy odkładając od osi poziomej odległości między odpowiednimi punktami krzywych całkowitego utargu i całkowitego kosztu.<br>Z punktu widzenia przedsiębiorstwa, które - jak to zakłada np. szkoła behawioralna
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego