Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 2
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
za granicom: w Ameryce Północnyj, w Kanadzie, w Anglii, w Austrii. Zegnom Cie tyz przyjocielu w imiyniu Honorowyk Cłonków Związku Podhalan! Ciało za kwile pochowomy tu w lubelskiej ziymi, a Twojom duse piyknie zaprosom w Gorce, w Tatry, na Podhole! Tam przy casie usłysys muzyke górolskom, dziywek śpiywanie na Polanie, a wtej Twojom Duse spotko prowdziwe niebo, prowdziwy roj i nowiękse dobro Boga! Amen!
Józef StaszelNieudany skok

Pecha mieli samochodowi złodzieje przyłapani 10 stycznia przez policję. Wpadli w Nowym Targu, w okolicach lokalu "Dudek".
Dwaj mężczyźni - jeden z Ochotnicy Górnej, drugi z Zakopanego wybrali się na skok do Nowego Targu
za granicom: w Ameryce Północnyj, w Kanadzie, w Anglii, w Austrii. Zegnom Cie tyz przyjocielu w imiyniu Honorowyk Cłonków Związku Podhalan! Ciało za kwile pochowomy tu w lubelskiej ziymi, a Twojom duse piyknie zaprosom w Gorce, w Tatry, na Podhole! Tam przy casie usłysys muzyke górolskom, dziywek śpiywanie na Polanie, a wtej Twojom Duse spotko prowdziwe niebo, prowdziwy roj i nowiękse dobro Boga! Amen!&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;Józef Staszel&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Nieudany skok&lt;/tit&gt;<br><br>Pecha mieli samochodowi złodzieje przyłapani 10 stycznia przez policję. Wpadli w Nowym Targu, w okolicach lokalu "Dudek".<br>Dwaj mężczyźni - jeden z Ochotnicy Górnej, drugi z Zakopanego wybrali się na skok do Nowego Targu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego