Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 19
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Nasycone kolorem plamy tworzą wzór jak na tkaninie. Chociaż obrazy są z różnych okresów twórczych, z różnych nurtów - łączy je identyczna ekspresja, siła wyrazu, odwaga kolorów, ruch.
Adam Kozaczka miał w sumie kilkanaście indywidualnych wystaw (ostatnią 3 lata temu w MOK-u) i kilkadziesiąt zbiorowych. Pozostawił po sobie grafiki, obrazy abstrakcyjne i niezliczone ilości diabłów, którymi zapełniał płótna w ostatnich latach. Prace jego znajdują się w prywatnych kolekcjach nowotarżan, a także w zbiorach MOK-u. Dwa tygodnie przed śmiercią koledzy przynieśli mu do szpitala nową legitymację Związku Polskich Artystów-Plastyków. Ponoć cieszył się z niej jak dziecko.
Szef nowotarskiego MOK-u
Nasycone kolorem plamy tworzą wzór jak na tkaninie. Chociaż obrazy są z różnych okresów twórczych, z różnych nurtów - łączy je identyczna ekspresja, siła wyrazu, odwaga kolorów, ruch.<br>Adam Kozaczka miał w sumie kilkanaście indywidualnych wystaw (ostatnią 3 lata temu w MOK-u) i kilkadziesiąt zbiorowych. Pozostawił po sobie grafiki, obrazy abstrakcyjne i niezliczone ilości diabłów, którymi zapełniał płótna w ostatnich latach. Prace jego znajdują się w prywatnych kolekcjach nowotarżan, a także w zbiorach MOK-u. Dwa tygodnie przed śmiercią koledzy przynieśli mu do szpitala nową legitymację Związku Polskich Artystów-Plastyków. Ponoć cieszył się z niej jak dziecko.<br>Szef nowotarskiego MOK-u
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego