Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Socjologiczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Łódź
Rok: 1963
obiektywnych stosunków społecznych podejmował IGS w środowisku robotników, chłopów i emigrantów terenowe, empiryczne badania uzupełniające i weryfikujące obraz rzeczywistości społecznej zarysowany w autokronikach pamiętnikarzy. Jednym z takich badań była wielka ankieta rolna z lat 1934/1935, która zapoczątkowała naukowe reprezentacyjne badania nad agrarną i społeczną strukturą wsi polskiej oraz potwierdziła adekwatność zobrazowania węzłowych faktów życia wiejskiego w Pamiętnikach chłopów.
W świetle wyników tej ankiety użytkowanie dokumentów pamiętnikarskich do obrazowania faktów zarówno z zakresu świadomości, jak też z dziedziny materialnych warunków bytu i obiektywnych stosunków społecznych można uznać za naukowo uprawnione i udowodnione.
Ponieważ zaś liczne zbiory dokumentów pamiętnikarskich zgromadzone w Polsce
obiektywnych stosunków społecznych podejmował IGS w środowisku robotników, chłopów i emigrantów terenowe, empiryczne badania uzupełniające i weryfikujące obraz rzeczywistości społecznej zarysowany w autokronikach &lt;page nr=79&gt; pamiętnikarzy. Jednym z takich badań była wielka ankieta rolna z lat 1934/1935, która zapoczątkowała naukowe reprezentacyjne badania nad agrarną i społeczną strukturą wsi polskiej oraz potwierdziła adekwatność zobrazowania węzłowych faktów życia wiejskiego w Pamiętnikach chłopów.<br>W świetle wyników tej ankiety użytkowanie dokumentów pamiętnikarskich do obrazowania faktów zarówno z zakresu świadomości, jak też z dziedziny materialnych warunków bytu i obiektywnych stosunków społecznych można uznać za naukowo uprawnione i udowodnione.<br>Ponieważ zaś liczne zbiory dokumentów pamiętnikarskich zgromadzone w Polsce
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego