Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Focus.Poznać i zrozumieć świat
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
ludzi, to kraj bardzo zróżnicowany etnicznie. Mieszkają tu Amharowie, ludy Oromo, Somalijczycy, Tigrayczycy, stanowiące ok. 80% ludności, a także wiele pomniejszych grup, zamieszkujących w głównej mierze południe kraju.
Oromo, najliczniejsza grupa etniczna w Etiopii, oznacza "silni ludzie". Na wyżyny Abisynii przybyli w XIII wieku i powoli zajmowali tereny Amharów. Łatwo adoptowali się do różnych kultur i przejmowali ich zwyczaje. Są wśród nich chrześcijanie i muzułmanie, rolnicy i kupcy. Każdy, kogo poznawaliśmy, oprócz imienia i nazwiska, podawał również nację, z której się wywodzi. Jeśli ktoś mówił, że jest Etiopczykiem to oznaczało to zwykle, że jest chrześcijaninem.
Etiopczycy w większości należą do Etiopskiego
ludzi, to kraj bardzo zróżnicowany etnicznie. Mieszkają tu Amharowie, ludy Oromo, Somalijczycy, Tigrayczycy, stanowiące ok. 80% ludności, a także wiele pomniejszych grup, zamieszkujących w głównej mierze południe kraju.<br>Oromo, najliczniejsza grupa etniczna w Etiopii, oznacza "silni ludzie". Na wyżyny Abisynii przybyli w XIII wieku i powoli zajmowali tereny Amharów. Łatwo adoptowali się do różnych kultur i przejmowali ich zwyczaje. Są wśród nich chrześcijanie i muzułmanie, rolnicy i kupcy. Każdy, kogo poznawaliśmy, oprócz imienia i nazwiska, podawał również nację, z której się wywodzi. Jeśli ktoś mówił, że jest Etiopczykiem to oznaczało to zwykle, że jest chrześcijaninem.<br>Etiopczycy w większości należą do Etiopskiego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego