Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
komory 1kg BZT5/( m3d). Komora napowietrzana jest dwoma aeratorami o zdolności natleniającej 2400kg tlenu na dobę. Osadnik wtórny o poj. 640 m3 obliczony jest na dwie godziny zatrzymania.
Po osadniku ścieki poprodukcyjne łączą się ze ściekami deszczowymi na dopływie do komory aeracji końcowej. W tej komorze ścieki napowietrzane są czterema aeratorami powierzchniowymi przez 90h.
Schemat obejmuje również przeróbkę odpadów, ze spalaniem włącznie. Zanieczyszczenia wydzielone ze ścieków deszczowych kierowane są do pompowni i przepompowywane do separatora. Zanieczyszczenia oddzielone w separatorach przez komorę zbiorczą spływają do zbiornika oleju.
Natomiast osady z separatorów, kożuch i osady z flotatorów oraz nadmierny osad czynny ze stopnia
komory 1kg BZT5/( m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt;d). Komora napowietrzana jest dwoma aeratorami o zdolności natleniającej 2400kg tlenu na dobę. Osadnik wtórny o poj. 640 m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; obliczony jest na dwie godziny zatrzymania.<br>Po osadniku ścieki poprodukcyjne łączą się ze ściekami deszczowymi na dopływie do komory aeracji końcowej. W tej komorze ścieki napowietrzane są czterema aeratorami powierzchniowymi przez 90h.<br>Schemat obejmuje również przeróbkę odpadów, ze spalaniem włącznie. Zanieczyszczenia wydzielone ze ścieków deszczowych kierowane są do pompowni i przepompowywane do separatora. Zanieczyszczenia oddzielone w separatorach przez komorę zbiorczą spływają do zbiornika oleju.<br>Natomiast osady z separatorów, kożuch i osady z flotatorów oraz nadmierny osad czynny ze stopnia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego