Typ tekstu: Książka
Tytuł: Alkohol a społeczeństwo. Postawy i zachowania Polaków wobec alkoholu i problemów alkoholowych
Rok: 2004
zapłodnienia. Wpływ na to ma zapewne wiele czynników, między innymi rozmaite kampanie społeczne, działalność organizacji i instytucji społecznych, politycznych, a także religijnych, ustawodawstwo, działalność mediów oraz ogólny klimat społeczny.
Wydaje się, że na liberalizację postaw wobec polityki alkoholowej mogły mieć wpływ rozwiązania prawne, które zwiększały dostępność alkoholu, jak również reklama alkoholu, szczególnie piwa, która choć zakazana, była powszechnie obecna w latach 90. Materiały reklamowe łączyły piwo z przyjaźnią, sportem, atrakcyjnością seksualną, sukcesem. Być może alkohol, a raczej jego picie, przestało być postrzegane w kategoriach etyczno-moralnych, a stało się częścią powszechnie akceptowanego stylu życia.
Proces liberalizacji polityki alkoholowej był szczególnie intensywny
zapłodnienia. Wpływ na to ma zapewne wiele czynników, między innymi rozmaite kampanie społeczne, działalność organizacji i instytucji społecznych, politycznych, a także religijnych, ustawodawstwo, działalność mediów oraz ogólny klimat społeczny. <br>Wydaje się, że na liberalizację postaw wobec polityki alkoholowej mogły mieć wpływ rozwiązania prawne, które zwiększały dostępność alkoholu, jak również reklama alkoholu, szczególnie piwa, która choć zakazana, była powszechnie obecna w latach 90. Materiały reklamowe łączyły piwo z przyjaźnią, sportem, atrakcyjnością seksualną, sukcesem. Być może alkohol, a raczej jego picie, przestało być postrzegane w kategoriach etyczno-moralnych, a stało się częścią powszechnie akceptowanego stylu życia. <br>Proces liberalizacji polityki alkoholowej był szczególnie intensywny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego