Typ tekstu: Tekst pisany
Autor: Murawski Roman
Tytuł: Filozofia matematyki
Rok: 1995
gdy n jest nieparzyste, zaś R jest relacją rekurencyjną. Zbiory klasy %1 to zbiory, których dopełnienia są klasy &1 . Hierarchię arytmetyczną można przedłużyć w pozaskończoność, tzn. n może przebiegać nie tylko liczby naturalne, ale przeliczalne liczby porządkowe rekurencyjne. Otrzymujemy w ten sposób hierarchię hiperarytmetyczną. Rodzinę zbiorów hiperarytmetycznych oznaczamy symbolem.
Hierarchię analityczną definiuje się w sposób podobny jak arytmetyczną, ale teraz dopuszczamy kwantyfikowanie nie tylko liczb naturalnych, ale także zbiorów liczb naturalnych.
Kodując odpowiednio funkcje można klasyfikować za pomocą opisanych hierarchii nie tylko zbiory liczb naturalnych, ale również funkcje naturalne, tzn. funkcje o argumentach i wartościach w zbiorze liczb naturalnych.
Niech teraz
gdy n jest nieparzyste, zaś R jest relacją rekurencyjną. Zbiory klasy %1 to zbiory, których dopełnienia są klasy &amp;1 . Hierarchię arytmetyczną można przedłużyć w &lt;orig&gt;pozaskończoność&lt;/&gt;, tzn. n może przebiegać nie tylko liczby naturalne, ale przeliczalne liczby porządkowe rekurencyjne. Otrzymujemy w ten sposób hierarchię hiperarytmetyczną. Rodzinę zbiorów hiperarytmetycznych oznaczamy symbolem. <br>Hierarchię analityczną definiuje się w sposób podobny jak arytmetyczną, ale teraz dopuszczamy kwantyfikowanie nie tylko liczb naturalnych, ale także zbiorów liczb naturalnych.<br>Kodując odpowiednio funkcje można klasyfikować za pomocą opisanych hierarchii nie tylko zbiory liczb naturalnych, ale również funkcje naturalne, tzn. funkcje o argumentach i wartościach w zbiorze liczb naturalnych. <br>Niech teraz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego