Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 21
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
noszę w pamięci.
Aleksander Zaczyński



Złodzieje - pracoholicy

Dwie kradzieże samochodu, co najmniej 45 włamań do pojazdów. To zapewne tylko część "dorobku" rozpracowanej przez nowotarską policję grupy przestępczej. Najstarszy ze złodziei ma 18 lat.
Wszyscy są z Nowego Targu. Najmłodszy ma 16 lat, najstarszy 18. Żaden z nich nie uczy się, ani nie pracuje. Działali co najmniej od 1997 roku - na terenie swojego rodzinnego miasta i Rabki. Specjalizowali się głównie we włamaniach do samochodów. Kradli radioodtwarzacze i inne wartościowe rzeczy, które znajdowali w pojeździe. Trefne przedmioty zbywali na jarmarkach, odsprzedawali okazyjnie taksówkarzom lub przypadkowym osobom. Część pokrzywdzonych nie zgłosiła kradzieży na policji.
Z
noszę w pamięci.<br>&lt;au&gt;Aleksander Zaczyński&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Złodzieje - pracoholicy&lt;/tit&gt;<br><br>Dwie kradzieże samochodu, co najmniej 45 włamań do pojazdów. To zapewne tylko część "dorobku" rozpracowanej przez nowotarską policję grupy przestępczej. Najstarszy ze złodziei ma 18 lat.<br>Wszyscy są z Nowego Targu. Najmłodszy ma 16 lat, najstarszy 18. Żaden z nich nie uczy się, ani nie pracuje. Działali co najmniej od 1997 roku - na terenie swojego rodzinnego miasta i Rabki. Specjalizowali się głównie we włamaniach do samochodów. Kradli radioodtwarzacze i inne wartościowe rzeczy, które znajdowali w pojeździe. Trefne przedmioty zbywali na jarmarkach, odsprzedawali okazyjnie taksówkarzom lub przypadkowym osobom. Część pokrzywdzonych nie zgłosiła kradzieży na policji.<br>Z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego