Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 10.02 (40)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
rynek trafią papy nowej generacji - praktycznie niepalne (tzw. FireSmart).

Okna z silnikiem

Najwięcej nowości wprowadzają dla budownictwa producenci szkła. Właśnie pojawiło się w sprzedaży szkło z powłoką elektrochromową, którą można sterować przyciemniając albo rozjaśniając szyby. Regulację ukrywa się w futrynie okna. Jest także szkło zdobione emalią i wypełniane gazem szlachetnym (argonem). Stosują je producenci okien dachowych - bo prawie tak dobrze jak mur chronią dom przed utratą ciepła.

- Jeśli chodzi o tradycyjne okna montowane na poddaszach, coraz częściej stosuje się tzw. okna uchylne, otwierane jak klapa - mówi Henryk Musiał, dyrektor badań i rozwoju w fabryce okien dachowych Fakro.

Są nawet o połowę
rynek trafią papy nowej generacji - praktycznie niepalne (tzw. FireSmart).<br><br>&lt;tit&gt;Okna z silnikiem&lt;/&gt;<br><br>Najwięcej nowości wprowadzają dla budownictwa producenci szkła. Właśnie pojawiło się w sprzedaży szkło z powłoką elektrochromową, którą można sterować przyciemniając albo rozjaśniając szyby. Regulację ukrywa się w futrynie okna. Jest także szkło zdobione emalią i wypełniane gazem szlachetnym (argonem). Stosują je producenci okien dachowych - bo prawie tak dobrze jak mur chronią dom przed utratą ciepła.<br><br>- Jeśli chodzi o tradycyjne okna montowane na poddaszach, coraz częściej stosuje się tzw. okna uchylne, otwierane jak klapa - mówi Henryk Musiał, dyrektor badań i rozwoju w fabryce okien dachowych Fakro.<br><br>Są nawet o połowę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego