Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
się również przyrządy przeznaczone dla potrzeb armii carskiej. Duża wartość importowanych przyrządów, a przede wszystkim jej dynamika, stanowiły silną zachętę do podejmowania decyzji o rozpoczęciu produkcji i ich sprzedaży na rynku rosyjskim.
W końcu XIX wieku istniało w Warszawie już kilkanaście firm, które w swych ofertach handlowych prezentowały dość szeroki asortyment przyrządów optycznych. Były to m.in. Zakład Optyczno-Chirurgiczny i Ortopedyczny "Aleksander", mieszczący się przy ul. Senatorskiej 22, Fabryka i Skład Wyrobów Optycznych przy Krakowskim Przedmieściu 61. Najbardziej liczącą się pozycję w tej branży osiągnęły:
- G. Gerlach Fabryka Instrumentów Geodezyjnych i Rysunkowych;
- Michał Pick Fabryka Optyczno-Mechaniczna;
- Aleksander Ginsberg i
się również przyrządy przeznaczone dla potrzeb armii carskiej. Duża wartość importowanych przyrządów, a przede wszystkim jej dynamika, stanowiły silną zachętę do podejmowania decyzji o rozpoczęciu produkcji i ich sprzedaży na rynku rosyjskim.<br>W końcu XIX wieku istniało w Warszawie już kilkanaście firm, które w swych ofertach handlowych prezentowały dość szeroki asortyment przyrządów optycznych. Były to m.in. Zakład Optyczno-Chirurgiczny i Ortopedyczny "Aleksander", mieszczący się przy ul. Senatorskiej 22, Fabryka i Skład Wyrobów Optycznych przy Krakowskim Przedmieściu 61. Najbardziej liczącą się pozycję w tej branży osiągnęły:<br>- G. Gerlach Fabryka Instrumentów Geodezyjnych i Rysunkowych;<br>- Michał Pick Fabryka Optyczno-Mechaniczna;<br>- Aleksander Ginsberg i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego