Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 08.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Glapiński (AWS). Proponuje, by na początek posłowie i radni wpłacili swoje diety, a ministrowie choćby część poborów.
Posłowie z Komisji Obrony Narodowej są sceptyczni. Jerzy Szmajdziński (SLD): - Nie sądzę, że datki zajmą wysokie miejsce w budżetach domowych. Paweł Graś (AWS): - Wojsko potrzebuje rozwiązań kompleksowych. Podobnego zdania jest płk Mariusz Jędrzejko, asystent dowódcy Wojsk Lądowych: - Finansowanie wojska należy do państwa.
Rząd godzi się na utworzenie funduszu, ale pod inną nazwą (Fundusz Wspierania Obronności). Pieniądze z datków nie szłyby na uzbrojenie, lecz na wspieranie „stowarzyszeń proobronnych" i propagowanie sportów obronnych.


DZIEŃ KOBIET
Prezydent bez policjantek

Marek Biernacki, szef MSWiA, nie puścił policjantek
Glapiński (AWS). Proponuje, by na początek posłowie i radni wpłacili swoje diety, a ministrowie choćby część poborów. <br>Posłowie z Komisji Obrony Narodowej są sceptyczni. Jerzy Szmajdziński (SLD): - Nie sądzę, że datki zajmą wysokie miejsce w budżetach domowych. Paweł Graś (AWS): - Wojsko potrzebuje rozwiązań kompleksowych. Podobnego zdania jest płk Mariusz Jędrzejko, asystent dowódcy Wojsk Lądowych: - Finansowanie wojska należy do państwa. <br>Rząd godzi się na utworzenie funduszu, ale pod inną nazwą (Fundusz Wspierania Obronności). Pieniądze z datków nie szłyby na uzbrojenie, lecz na wspieranie &#132;stowarzyszeń &lt;orig&gt;proobronnych&lt;/&gt;" i propagowanie sportów obronnych.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;DZIEŃ KOBIET&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Prezydent bez policjantek&lt;/&gt;<br><br>Marek Biernacki, szef MSWiA, nie puścił policjantek
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego