Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 12.04 (9)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
nie ma na niej zarówno Miloszevicza, jak i Vojslava Szeszejla. Były prezydent i przywódca partii siedzą w więzieniu w Hadze. Oskarżeni o najcięższe zbrodnie wojenne czekają na wyniki procesów Trybunału ONZ.

Atak na Irak miał być przed 11 września
WASZYNGTON
Były sekretarz skarbu Paul O'Neill twierdzi, że Stany Zjednoczone planowały atak na reżim Saddama Husajna jeszcze przed zamachami z 11 września. O'Neill powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że już na początku prezydentury Busha został stworzony plan rozwoju Iraku po obaleniu irackiego dyktatora. Biały Dom wszystkiemu zaprzecza.

Amerykańska obława w Bakubie
BAGDAD
Kolejna siódemka irackich terrorystów trafiła do aresztu po obławie, jaką w
nie ma na niej zarówno &lt;name type="person"&gt;Miloszevicza&lt;/&gt;, jak i &lt;name type="person"&gt;Vojslava Szeszejla&lt;/&gt;. Były prezydent i przywódca partii siedzą w więzieniu w &lt;name type="place"&gt;Hadze&lt;/&gt;. Oskarżeni o najcięższe zbrodnie wojenne czekają na wyniki procesów &lt;name type="org"&gt;Trybunału ONZ&lt;/&gt;.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Atak na &lt;name type="place"&gt;Irak&lt;/&gt; miał być przed 11 września&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;WASZYNGTON&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Były sekretarz skarbu &lt;name type="person"&gt;Paul O'Neill&lt;/&gt; twierdzi, że &lt;name type="place"&gt;Stany Zjednoczone&lt;/&gt; planowały atak na reżim &lt;name type="person"&gt;Saddama Husajna&lt;/&gt; jeszcze przed zamachami z 11 września. &lt;name type="person"&gt;O'Neill&lt;/&gt; powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że już na początku prezydentury &lt;name type="person"&gt;Busha&lt;/&gt; został stworzony plan rozwoju &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt; po obaleniu irackiego dyktatora. &lt;name type="org"&gt;Biały Dom&lt;/&gt; wszystkiemu zaprzecza.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Amerykańska obława w &lt;name type="place"&gt;Bakubie&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;BAGDAD&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>Kolejna siódemka irackich terrorystów trafiła do aresztu po obławie, jaką w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego