Typ tekstu: Strona internetowa
Tytuł: strona o numizmatyce
Rok wydania: 01.09.1998
Rok powstania: 2003
przedstawionym okazie.
Jerzy Chałupski
Otrzymaliśmy powyższy list z zapytaniem dotyczącym nieznanej kontrasygnatury z wyobrażeniem ręki z mieczem odbitej na odciętym orcie gdańskim. Jako redakcja zaczęliśmy się zastanawiać nad jej rozszyfrowaniem i umiejscowieniem w czasie. Tymczasem kontrasygnatura identyczna pojawiła się na innym egzemplarzu. l to wydało się nam bardzo podejrzane. Na aukcji 19 Mollera wystawiono talar pruski z mennicy berlińskiej z datą 1794, z identyczna kontrasygnatura. Autorzy katalogu, opisując talar, zasugerowali polskie pochodzenie tej kontrmarki. Umieszczenie identycznej kontrasygnatury na monecie o blisko 2 stulecia późniejszej budzi podejrzenia. O ile analizując orta, można by było uznać iż styl wyobrażenia w konwencji oryginalnych polskich
przedstawionym okazie. <br>Jerzy Chałupski <br>Otrzymaliśmy powyższy list z zapytaniem dotyczącym nieznanej kontrasygnatury z wyobrażeniem ręki z mieczem odbitej na odciętym orcie gdańskim. Jako redakcja zaczęliśmy się zastanawiać nad jej rozszyfrowaniem i umiejscowieniem w czasie. Tymczasem kontrasygnatura identyczna pojawiła się na innym egzemplarzu. l to wydało się nam bardzo podejrzane. Na aukcji 19 Mollera wystawiono talar pruski z mennicy berlińskiej z datą 1794, z identyczna kontrasygnatura. Autorzy katalogu, opisując talar, zasugerowali polskie pochodzenie tej kontrmarki. Umieszczenie identycznej kontrasygnatury na monecie o blisko 2 stulecia późniejszej budzi podejrzenia. O ile analizując orta, można by było uznać iż styl wyobrażenia w konwencji oryginalnych polskich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego