Typ tekstu: Książka
Autor: Albin Krzysztof
Tytuł: Reklama
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 2000
na zmianę w otoczeniu lub stan zagrożenia, wynikający z pojawienia się informacji zaskakującej, o dużym natężeniu emocjonalnym. W przypadku zmiany pobudzenia emocjonalnego o silnym natężeniu uzyskiwany jest efekt ograniczenia logicznej interpretacji. Zwiększa się także stopień uległości wobec docierających komunikatów (efekt huśtawki emocjonalnej). Przy zobrazowaniu zbyt silnego natężenia efekt może wywoływać awersję do przekazu.
Efekt źrenic wykorzystuje automatyczną reakcję na jeden z podstawowych sygnałów niewerbalnych. Większość kontaktów komunikacyjnych w naturalnych warunkach otwierana jest spojrzeniem w oczy rozmówcy, w sposób naturalny koncentruje uwagę i sugeruje dalszy ciąg komunikacji. Bardzo często stosowany w grafice reklamowej.
Niewerbalne gesty otwarcia kontaktu działają w sposób analogiczny do
na zmianę w otoczeniu lub stan zagrożenia, wynikający z pojawienia się informacji zaskakującej, o dużym natężeniu emocjonalnym. W przypadku zmiany pobudzenia emocjonalnego o silnym natężeniu uzyskiwany jest efekt ograniczenia logicznej interpretacji. Zwiększa się także stopień uległości wobec docierających komunikatów (efekt huśtawki emocjonalnej). Przy zobrazowaniu zbyt silnego natężenia efekt może wywoływać awersję do przekazu. <br>Efekt źrenic wykorzystuje automatyczną reakcję na jeden z podstawowych sygnałów niewerbalnych. Większość kontaktów komunikacyjnych w naturalnych warunkach otwierana jest spojrzeniem w oczy rozmówcy, w sposób naturalny koncentruje uwagę i sugeruje dalszy ciąg komunikacji. Bardzo często stosowany w grafice reklamowej. <br>Niewerbalne gesty otwarcia kontaktu działają w sposób analogiczny do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego