Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
Piastowska, M. Langiewicza - Mały Rynek. Przy dworcu kolej. parowóz i 2 wagony wąskotorowe, pamiątka po linii wąskotorowej do Pleszewa, zlikwidowanej w 1986.
Na przedmieściu Stary Krotoszyn, w pn. części miasta kościół drewniany z 1755, restaurowany 1830. Kryty gontem. Część wyposażenia wnętrza pochodzi z XVIIw.

W Krotoszynie koniec trasy bocznej 4.b. z Jarocina oraz początek trasy 8.a. przez Sulmierzyce do Antonina.

4km na pn. wsch. przy szosie do Raszkowa - Kobierno. Rozległa wieś o bardzo starej metryce.

W 1288 lokowana na prawie średzkim. W 1292 odbył się tu zjazd Piastów śląskich z księciem Piastem wielkopolskim Przemysłem II. W końcu XIIIw.
wzmiankowany
Piastowska, M. Langiewicza - Mały Rynek. Przy dworcu kolej. parowóz i 2 wagony wąskotorowe, pamiątka po linii wąskotorowej do Pleszewa, zlikwidowanej w 1986.<br>Na przedmieściu Stary Krotoszyn, w pn. części miasta kościół drewniany z 1755, restaurowany 1830. Kryty gontem. Część wyposażenia wnętrza pochodzi z XVIIw.<br><br>W Krotoszynie koniec trasy bocznej 4.b. z Jarocina oraz początek trasy 8.a. przez Sulmierzyce do Antonina.<br><br> 4km na pn. wsch. przy szosie do Raszkowa - Kobierno. Rozległa wieś o bardzo starej metryce.<br><br>W 1288 lokowana na prawie średzkim. W 1292 odbył się tu zjazd Piastów śląskich z księciem Piastem wielkopolskim Przemysłem II. W końcu XIIIw.<br>wzmiankowany
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego