Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
pisząc: "Jesteśmy gotowi przystąpić niezwłocznie do opracowania odpowiedniego aparatu centralnego dla przyszłej lekkiej artylerii przeciwlotniczej"80.
Propozycje te jednak nie zostały przyjęte prawdopodobnie dlatego, gdyż w ITU w 1931 r. rozpoczęto studia nad projektem tego rodzaju aparatu opracowanego przez dr. Sokołowskiego. Wykonany w 1935 r. model poddano w 1936 r. badaniom, które zakończyły się "wynikami niezadowalającymi"81. Dopiero 7.04.1939 r. odbyła się w Departamencie Uzbrojenia konferencja, w trakcie której rozważano możliwość rozwiązania tego coraz bardziej palącego problemu, przez podjęcie współpracy z producentem uproszczonych aparatów - węgierską firmą Gamma-Juhasz82.
Rozpatrzono trzy warianty współpracy: wariant pierwszy przewidywał wybudowanie w Polsce przez
pisząc: "Jesteśmy gotowi przystąpić niezwłocznie do opracowania odpowiedniego aparatu centralnego dla przyszłej lekkiej artylerii przeciwlotniczej"80.<br>Propozycje te jednak nie zostały przyjęte prawdopodobnie dlatego, gdyż w ITU w 1931 r. rozpoczęto studia nad projektem tego rodzaju aparatu opracowanego przez dr. Sokołowskiego. Wykonany w 1935 r. model poddano w 1936 r. badaniom, które zakończyły się "wynikami niezadowalającymi"81. Dopiero 7.04.1939 r. odbyła się w Departamencie Uzbrojenia konferencja, w trakcie której rozważano możliwość rozwiązania tego coraz bardziej palącego problemu, przez podjęcie współpracy z producentem uproszczonych aparatów - węgierską firmą Gamma-Juhasz82.<br>Rozpatrzono trzy warianty współpracy: wariant pierwszy przewidywał wybudowanie w Polsce przez
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego