Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Z pola walki
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1964
do AL, zaopatrywały oddziały w żywność, organizowały pomoc lekarską itp. Rady organizowały także samoobronę wsi przed terrorem okupanta, niosły pomoc biedniejszej ludności, organizując pomoc sąsiedzką, a także przygotowywały się do przeprowadzenia reformy rolnej, sporządzając spisy małorolnych i bezrobotnych chłopów.
Rady narodowe korzystając z pomocy Armii Ludowej tępiły na swych terenach bandytyzm, który nieraz mocno dawał się we znaki ludności. W ostateczności, kiedy nie pomagała perswazja, musiano stosować dramatyczne środki, aż do kary śmierci włącznie.
Ludność miejska i wiejska, szczególnie uboższa, powstanie rad narodowych przyjęła z zadowoleniem, uważając je za swoją władzę.
Polska Partia Robotnicza, Stronnictwo Ludowe "Wola Ludu", Robotnicza Partia Polskich
do AL, zaopatrywały oddziały w żywność, organizowały pomoc lekarską itp. Rady organizowały także samoobronę wsi przed terrorem okupanta, niosły pomoc biedniejszej ludności, organizując pomoc sąsiedzką, a także przygotowywały się do przeprowadzenia reformy rolnej, sporządzając spisy małorolnych i bezrobotnych chłopów.<br>Rady narodowe korzystając z pomocy Armii Ludowej tępiły na swych terenach bandytyzm, który nieraz mocno dawał się we znaki ludności. W ostateczności, kiedy nie pomagała perswazja, musiano stosować dramatyczne środki, aż do kary śmierci włącznie.<br>Ludność miejska i wiejska, szczególnie uboższa, powstanie rad narodowych przyjęła z zadowoleniem, uważając je za swoją władzę.<br>Polska Partia Robotnicza, Stronnictwo Ludowe "Wola Ludu", Robotnicza Partia Polskich
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego