Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
współpracy, przede wszystkim w NATO.
Sukces, jaki razem odnieśliśmy w Iraku, leży w interesie wszystkich - zarówno Amerykanów, jak i Polaków, tak mieszkańców Bliskiego Wschodu, jak i Europy. Bowiem dzięki wysiłkom, jakie wspólnie podjęliśmy, aby obalić Saddama Husajna i zastąpić go prawowitym i demokratycznym rządem Iraku, wszyscy będziemy żyli w bardziej bezpiecznym świecie.
NOT. JSKRównież Bush potwierdził, że w chwili obecnej Amerykanie nie są gotowi objąć Polski programem ruchu bezwizowego. Obecnie korzysta z niego 27 państw, w tym wszyscy członkowie Unii Europejskiej z wyjątkiem Grecji.
- Cenimy przyjaźń z Polską i rozumiemy, jakie są w tej sprawie oczekiwania, ale zasady polityki wizowej
współpracy, przede wszystkim w NATO.<br>Sukces, jaki razem odnieśliśmy w Iraku, leży w interesie wszystkich - zarówno Amerykanów, jak i Polaków, tak mieszkańców Bliskiego Wschodu, jak i Europy. Bowiem dzięki wysiłkom, jakie wspólnie podjęliśmy, aby obalić Saddama Husajna i zastąpić go prawowitym i demokratycznym rządem Iraku, wszyscy będziemy żyli w bardziej bezpiecznym świecie.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;NOT. JSK&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;<br><br>Również &lt;name type="person"&gt;Bush&lt;/&gt; potwierdził, że w chwili obecnej Amerykanie nie są gotowi objąć &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt; programem ruchu bezwizowego. Obecnie korzysta z niego 27 państw, w tym wszyscy członkowie &lt;name type="org"&gt;Unii Europejskiej&lt;/&gt; z wyjątkiem &lt;name type="place"&gt;Grecji&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Cenimy przyjaźń z Polską i rozumiemy, jakie są w tej sprawie oczekiwania, ale zasady polityki wizowej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego