Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 07.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ciągle nie ma. A zgony pracowników przypadkowo zakażonych w tajnych laboratoriach pewnie zdarzać się będą tak jak epidemie w centralnej Afryce.

Wciąż jeszcze nie ma leku

Pierwsze objawy gorączki ebola - bóle głowy, wysoka temperatura, dreszcze, bóle mięśni i utrata apetytu, pojawiają się najpóźniej dwa tygodnie od zakażenia. Rozwój choroby znamionują biegunka, rumień, uczucie suchego gardła, wymioty, ból w klatce piersiowej. Potem przestają pracować nerki i wątroba, pojawiają się zaś rozległe krwotoki wewnętrzne i zewnętrzne. Zanika krzepliwość krwi. Śmierć następuje w kilka, kilkanaście dni po wystąpieniu pierwszych objawów. Na wirusowe gorączki krwotoczne nie ma lekarstwa ani szczepionek.

Osoby wybierające się do Sudanu
ciągle nie ma. A zgony pracowników przypadkowo zakażonych w tajnych laboratoriach pewnie zdarzać się będą tak jak epidemie w centralnej Afryce.<br><br>&lt;tit&gt;Wciąż jeszcze nie ma leku&lt;/&gt;<br><br>Pierwsze objawy gorączki ebola - bóle głowy, wysoka temperatura, dreszcze, bóle mięśni i utrata apetytu, pojawiają się najpóźniej dwa tygodnie od zakażenia. Rozwój choroby znamionują biegunka, rumień, uczucie suchego gardła, wymioty, ból w klatce piersiowej. Potem przestają pracować nerki i wątroba, pojawiają się zaś rozległe krwotoki wewnętrzne i zewnętrzne. Zanika krzepliwość krwi. Śmierć następuje w kilka, kilkanaście dni po wystąpieniu pierwszych objawów. Na wirusowe gorączki krwotoczne nie ma lekarstwa ani szczepionek.<br><br>Osoby wybierające się do Sudanu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego