Typ tekstu: Książka
Autor: Jedliński Krzysztof i inni
Tytuł: Trening interpersonalny
Rok: 1997
na początku każdego dnia pracy. Czasem pojawiają się one także podczas pracy grupy.

Przykłady:

a) Wiadomo, że nie można liczyć na to, iż trenerzy zorganizują czas. Pojawia się problem, czy załatwiać własne, indywidualne interesy, czy integrować grupę.

b) Przewijał się wątek: "Czy tu można uzyskać pomoc?" Wytworzyło się duże poczucie bliskości. Czasem pojawiał się też wątek kobieta-mężczyzna, nie dotyczący jednak tej sali.

c) Po długiej sekwencji "potyczek interpersonalnych" trener podsumowuje sytuację:

T. To jest bardzo ciekawe. Ujawnił się podział na kustoszy spójności grupy i buntowników. Czy ktoś jeszcze jest awanturnikiem? Czy ktoś chce komuś coś powiedzieć?

d) Uczestnicy próbują "pomagać
na początku każdego dnia pracy. Czasem pojawiają się one także podczas pracy grupy.<br><br>Przykłady:<br><br>a) Wiadomo, że nie można liczyć na to, iż trenerzy zorganizują czas. Pojawia się problem, czy załatwiać własne, indywidualne interesy, czy integrować grupę.<br><br>b) Przewijał się wątek: "Czy tu można uzyskać pomoc?" Wytworzyło się duże poczucie bliskości. Czasem pojawiał się też wątek kobieta-mężczyzna, nie dotyczący jednak tej sali.<br><br>c) Po długiej sekwencji "potyczek interpersonalnych" trener podsumowuje sytuację:<br><br>T. To jest bardzo ciekawe. Ujawnił się podział na kustoszy spójności grupy i buntowników. Czy ktoś jeszcze jest awanturnikiem? Czy ktoś chce komuś coś powiedzieć?<br><br>d) Uczestnicy próbują "pomagać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego