Typ tekstu: Książka
Autor: Zarzycki Jan
Kuryszko Jan
Tytuł: Anatomia mikroskopowa zwierząt i człowieka
Rok: 1995
sieć. Każda brodawka otrzymuje jedną tętniczkę, która rozdziela się na naczynia włosowate. Naczynia włosowate łączą się w żyły wytwarzające sploty w różnych warstwach skóry.
Jako narząd dotyku skóra ma liczne włókna nerwowe, przechodzące w splot leżący w tkance podskórnej. Wychodzące z niego liczne cienkie pnie wytwarzają sploty leżące w warstwie brodawkowej oraz otaczające korzenie włosów, gruczoły i płaciki tkanki tłuszczowej. Sploty warstwy brodawkowej wysyłają włókna nerwowe rdzenne i bezrdzenne do tkanki łącznej i naskórka, gdzie biorą udział w wytworzeniu różnych rodzajów zakończeń nerwów.
2. Włosy (pili)
Włosy to nitkowate wytwory naskórka. Zawiązki włosów powstają z wpukleń warstwy rozrodczej naskórka, które w
sieć. Każda brodawka otrzymuje jedną tętniczkę, która rozdziela się na naczynia włosowate. Naczynia włosowate łączą się w żyły wytwarzające sploty w różnych warstwach skóry.<br>Jako narząd dotyku skóra ma liczne włókna nerwowe, przechodzące w splot leżący w tkance podskórnej. Wychodzące z niego liczne cienkie pnie wytwarzają sploty leżące w warstwie brodawkowej oraz otaczające korzenie włosów, gruczoły i płaciki tkanki tłuszczowej. Sploty warstwy brodawkowej wysyłają włókna nerwowe rdzenne i bezrdzenne do tkanki łącznej i naskórka, gdzie biorą udział w wytworzeniu różnych rodzajów zakończeń nerwów.<br>2. Włosy (pili)<br>Włosy to nitkowate wytwory naskórka. Zawiązki włosów powstają z wpukleń warstwy rozrodczej naskórka, które w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego