Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
temat zmiany swej polityki, to podstawy dialogu zostaną zniszczone - stwierdziła we wczorajszym komunikacie KCNA. Wcześniej Phenian godził się na zamrożenie programu nuklearnego, ale w zamian za zakończenie amerykańskiego embarga gospodarczego oraz usunięcie Korei Północnej z amerykańskiej listy krajów wspierających terroryzm. Amerykanie żądali jednak bezwarunkowego i ostatecznego wstrzymania badań i produkcji broni atomowej.
Obecna inicjatywa północnych Koreańczyków spotkała się w Waszyngtonie z życzliwym przyjęciem.
- To jest bardzo interesujący, pozytywny krok z ich strony. Mamy nadzieję, że przybliży on nas do rozpoczęcia konstruktywnych, sześciostronnych rozmów - oświadczył amerykański sekretarz stanu Colin Powell.
Pierwsza i jak dotąd jedyna runda rozmów prowadzonych przez obie strony konfliktu
temat zmiany swej polityki, to podstawy dialogu zostaną zniszczone&lt;/&gt;&lt;/&gt; - stwierdziła we wczorajszym komunikacie &lt;name type="org"&gt;KCNA&lt;/&gt;. Wcześniej &lt;name type="place"&gt;Phenian&lt;/&gt; godził się na zamrożenie programu nuklearnego, ale w zamian za zakończenie amerykańskiego embarga gospodarczego oraz usunięcie &lt;name type="place"&gt;Korei Północnej&lt;/&gt; z amerykańskiej listy krajów wspierających terroryzm. Amerykanie żądali jednak bezwarunkowego i ostatecznego wstrzymania badań i produkcji broni atomowej.<br>Obecna inicjatywa północnych Koreańczyków spotkała się w &lt;name type="place"&gt;Waszyngtonie&lt;/&gt; z życzliwym przyjęciem.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- To jest bardzo interesujący, pozytywny krok z ich strony. Mamy nadzieję, że przybliży on nas do rozpoczęcia konstruktywnych, sześciostronnych rozmów&lt;/&gt;&lt;/&gt; - oświadczył amerykański sekretarz stanu &lt;name type="person"&gt;Colin Powell&lt;/&gt;.<br>Pierwsza i jak dotąd jedyna runda rozmów prowadzonych przez obie strony konfliktu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego