Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
wszystkim niemieckich i francuskich. Na podstawie tych analiz opracowywano wytyczne i ogólne wymagania dla przyrządów przewidzianych do skonstruowania w zakładach czy instytutowych biurach konstrukcyjnych.
Analizując sprawozdanie ITU z wykonanych prac w latach 1933-1936 można ocenić ich zakres z dziedziny przyrządów optycznych12.
Prace te przedstawiono w działach obejmujących zagadnienia: artylerii, broni piechoty, obrony przeciwlotniczej, obrony przeciwpancernej i broni pancernej oraz sprzętu optycznego.
Przy każdym omawianym temacie podano: zakres i miejsce wykonanej pracy, terminy jej rozpoczęcia i zakończenia, typ przyrządu, na jakim się wzorowano lub z jakim go porównywano, oraz poniesione koszty związane z realizacją tematu.
Z analizy sprawozdania wynika, iż najwyższe
wszystkim niemieckich i francuskich. Na podstawie tych analiz opracowywano wytyczne i ogólne wymagania dla przyrządów przewidzianych do skonstruowania w zakładach czy instytutowych biurach konstrukcyjnych.<br>Analizując sprawozdanie ITU z wykonanych prac w latach 1933-1936 można ocenić ich zakres z dziedziny przyrządów optycznych12.<br>Prace te przedstawiono w działach obejmujących zagadnienia: artylerii, broni piechoty, obrony przeciwlotniczej, obrony przeciwpancernej i broni pancernej oraz sprzętu optycznego.<br>Przy każdym omawianym temacie podano: zakres i miejsce wykonanej pracy, terminy jej rozpoczęcia i zakończenia, typ przyrządu, na jakim się wzorowano lub z jakim go porównywano, oraz poniesione koszty związane z realizacją tematu.<br>Z analizy sprawozdania wynika, iż najwyższe
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego