Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 27
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Było to jednak już po latach kryzysu gospodarczego, w których rajd prawie zupełnie stracił na znaczeniu. Jak widać, na przestrzeni tych kilkunastu lat zawody przechodziły lepsze i gorsze okresy.

Burżuazyjny przejaw życia

Tuż po wojnie próbowano reaktywować rajd, lecz z nie najlepszym skutkiem. Socjalistyczna władza ludowa uważała ten sport za "burżuazyjny przejaw życia". Mimo to w latach 1947 i 1948 odbyły się dwie skromne edycje. Dopiero w 1954 roku pozwolono - w ramach święta 22 lipca - na rozegranie zawodów automobilowych. Cztery lata później impreza - zwana wówczas Ogólnopolskim Rajdem Samochodowym - znalazła się w kalendarzu FIA.
Na przestrzeni lat organizacją Rajdu Polski zajmowały się
Było to jednak już po latach kryzysu gospodarczego, w których rajd prawie zupełnie stracił na znaczeniu. Jak widać, na przestrzeni tych kilkunastu lat zawody przechodziły lepsze i gorsze okresy.<br><br>&lt;tit&gt;Burżuazyjny przejaw życia&lt;/&gt;<br><br>Tuż po wojnie próbowano reaktywować rajd, lecz z nie najlepszym skutkiem. Socjalistyczna władza ludowa uważała ten sport za "burżuazyjny przejaw życia". Mimo to w latach 1947 i 1948 odbyły się dwie skromne edycje. Dopiero w 1954 roku pozwolono - w ramach święta 22 lipca - na rozegranie zawodów automobilowych. Cztery lata później impreza - zwana wówczas Ogólnopolskim Rajdem Samochodowym - znalazła się w kalendarzu FIA.<br>Na przestrzeni lat organizacją Rajdu Polski zajmowały się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego