Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
wymagania stawia się osobom oceniającym -różnica między ocenianymi wrażeniami zbliża się do wartości progowej.

Często zalecane jest stosowanie kolejnych rozcieńczeń dwukrotnych (odróżnienie intensywności zapachu kolejnych wzorców nie jest wówczas zbyt trudne, a rozdzielczość oznaczeń jest zadowalająca).
Substancją zapachową najczęściej stosowaną do sporządzania wzorców jest n-butanol. Zastosowanie wodnych roztworów n-butanolu (krok 20/7) jako wzorców intensywności zapachu gazów odlotowych i powietrza w otoczeniu emitorów opisano w punktach 7.4.3 i 7.5.4.
8 Obliczeniowe prognozowanie zapachowej uciążliwości emitorów
8.1. Klasyczne metody symulacji dyspersji zanieczyszczeń powietrza
Metoda obliczeń przygruntowych stężeń zanieczyszczeń gazowych emitowanych ze źródeł punktowych została opisana
wymagania stawia się osobom oceniającym -różnica między ocenianymi wrażeniami zbliża się do wartości progowej.<br> &lt;gap reason="tab"&gt;<br>Często zalecane jest stosowanie kolejnych rozcieńczeń dwukrotnych (odróżnienie intensywności zapachu kolejnych wzorców nie jest wówczas zbyt trudne, a rozdzielczość oznaczeń jest zadowalająca).<br>Substancją zapachową najczęściej stosowaną do sporządzania wzorców jest n-butanol. Zastosowanie wodnych roztworów n-butanolu (krok 20/7) jako wzorców intensywności zapachu gazów odlotowych i powietrza w otoczeniu emitorów opisano w punktach 7.4.3 i 7.5.4.<br>&lt;tit&gt;8 Obliczeniowe prognozowanie zapachowej uciążliwości emitorów&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;8.1. Klasyczne metody symulacji dyspersji zanieczyszczeń powietrza&lt;/&gt;<br>Metoda obliczeń przygruntowych stężeń zanieczyszczeń gazowych emitowanych ze źródeł punktowych została opisana
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego