Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Obserwatora IMGW
Nr: 5-6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1987
poziomych (rys. 2). Opierając się na koncepcji płaszczyzn reprezentatywnych, których wyznaczenie dla każdego przekroju hydrometrycznego jest możliwe dzięki opracowanej metodyce, można mierzyć w układzie stacjonarnym w sposób ciągły następujące parametry:
- chwilową prędkość przepływu (...) zintegrowaną w przestrzeni, z dowolnym programem integracji czasowej,
- natężeniem przepływu (...)
- objętość przepływu (...) w oparciu o koncepcję układu całkującego natężenie przepływu w czasie,
- prędkość propagacji fali dźwiękowej, a pośrednio również temperatury ośrodka.
Pomiary takie można realizować na uregulowanych i nie uregulowanych odcinkach rzek i w kanałach, również z lekkich, podwodnych stanowisk przenośnych. Dokładność ciągłego pomiaru przepływu może być lepsza od 5%.
Prace rozwojowe nad udoskonaleniem metod pomiaru przepływu w
poziomych (rys. 2). Opierając się na koncepcji płaszczyzn reprezentatywnych, których wyznaczenie dla każdego przekroju hydrometrycznego jest możliwe dzięki opracowanej metodyce, można mierzyć w układzie stacjonarnym w sposób ciągły następujące parametry:<br>- chwilową prędkość przepływu (...) zintegrowaną w przestrzeni, z dowolnym programem integracji czasowej, <br>- natężeniem przepływu (...) <br>- objętość przepływu (...) w oparciu o koncepcję układu całkującego natężenie przepływu w czasie, <br>- prędkość propagacji fali dźwiękowej, a pośrednio również temperatury ośrodka. <br>Pomiary takie można realizować na uregulowanych i nie uregulowanych odcinkach rzek i w kanałach, również z lekkich, podwodnych stanowisk przenośnych. Dokładność ciągłego pomiaru przepływu może być lepsza od 5%. <br>Prace rozwojowe nad udoskonaleniem metod pomiaru przepływu w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego