Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 12
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1988
Melbourne, p. Józefowi Laszczakowi z Hobart, p. Jerzemu Misiakowi oraz p. Bolesławowi W. Ożdze z Adelaide.

NAGRODY ZWIĄZKU PISARZY POLSKICH NA OBCZYŹNIE

Dnia 15 stycznia br. jury Związku w składzie, dr Józef Garliński (przew.), dr Zdzisław Jagodziński, ks. Jerzy Mirewicz TJ. i Krzysztof Muszkowski, przyznało doroczne nagrody.
1. Nagrodę za całokształt twórczości otrzymał prof. Józef Bujnowski (Londyn), poeta, eseista i historyk literatury, który debiutował w r. 1937 w Wilnie zbiorem poezji, Pęknięty tor. Ostatnia jego pozycja poetycka to zbiór wierszy, Z Pod Gwiazdozbioru Wielkiego Psa, który ukazał się w r. 1987.
2. Za najlepszą książkę wydaną poza krajem w r. 1987
Melbourne, p. Józefowi Laszczakowi z Hobart, p. Jerzemu Misiakowi oraz p. Bolesławowi W. Ożdze z Adelaide.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;&lt;tit&gt;NAGRODY ZWIĄZKU PISARZY POLSKICH NA OBCZYŹNIE&lt;/&gt;<br><br>Dnia 15 stycznia br. jury Związku w składzie, dr Józef Garliński (przew.), dr Zdzisław Jagodziński, ks. Jerzy Mirewicz TJ. i Krzysztof Muszkowski, przyznało doroczne nagrody. <br>1. Nagrodę za całokształt twórczości otrzymał prof. Józef Bujnowski (Londyn), poeta, eseista i historyk literatury, który debiutował w r. 1937 w Wilnie zbiorem poezji, &lt;hi rend="italic"&gt; Pęknięty tor&lt;/&gt;. Ostatnia jego pozycja poetycka to zbiór wierszy, &lt;hi rend="italic"&gt; Z Pod Gwiazdozbioru Wielkiego Psa&lt;/&gt;, który ukazał się w r. 1987. <br>2. Za najlepszą książkę wydaną poza krajem w r. 1987
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego