Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Biblioteczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1981
bibliotekarskich, a zwłaszcza młodych bibliotekarzy (np. przez tworzenie kół młodych).
Proponowano efektywniejsze niż dotychczas współdziałanie z instytucjami organizującymi kształcenie i doskonalenie zawodowe, rozszerzenie działalności wydawniczej, koordynowanie działalności zespołów, sekcji i komisji.
W drugiej grupie postulatów ma pierwszym miejscu domagano się powołania międzyresortowego organu, nadzorującego działalność całej sieci bibliotecznej i koordynującego całokształt polityki bibliotecznej. Proponuje się reorganizację Państwowej Rady Bibliotecznej w kierunku zapewnienia reprezentacji interesów różnych typów bibliotek. Wysuwano również sugestie dotyczące wprowadzenia zasady obieralności do innych organów, reprezentujących bibliotekarzy, jak np. Komisji ds. Bibliotek i Informacji Naukowej Rady Głównej MNSWiT.
Jednym z najpoważniejszych postulatów, wysuwanych już od dłuższego czasu, jest sprawa
bibliotekarskich, a zwłaszcza młodych bibliotekarzy (np. przez tworzenie kół młodych).<br>Proponowano efektywniejsze niż dotychczas współdziałanie z instytucjami organizującymi kształcenie i doskonalenie zawodowe, rozszerzenie działalności wydawniczej, koordynowanie działalności zespołów, sekcji i komisji.<br>W drugiej grupie postulatów ma pierwszym miejscu domagano się powołania międzyresortowego organu, nadzorującego działalność całej sieci bibliotecznej i koordynującego całokształt polityki bibliotecznej. Proponuje się reorganizację Państwowej Rady Bibliotecznej w kierunku zapewnienia reprezentacji interesów różnych typów bibliotek. Wysuwano również sugestie dotyczące wprowadzenia zasady obieralności do innych organów, reprezentujących bibliotekarzy, jak np. Komisji ds. Bibliotek i Informacji Naukowej Rady Głównej MNSWiT.<br>Jednym z najpoważniejszych postulatów, wysuwanych już od dłuższego czasu, jest sprawa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego