Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Jedynce".
Trzon półtoragodzinnego programu stanowią piosenki Kayah z wydanej w ubiegłym roku płyty "JakaJaKayah". W jednej z piosenek - w oryginale noszącej tytuł "Topielice" - Kayah występuje wspólnie z Cesarią Evorą. Polski tekst piosenki, autorstwa Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, został zamieniony na tekst kreolski, napisany przez Cesarię Evorę. Nowy tytuł kompozycji brzmi: "Embarca cao".
W programie nagrywanego dla Telewizji koncertu znalazła się także jedna kompozycja wykonywana przez samą Cesarię Evorę z towarzyszeniem fortepianu.
Jak zapowiada Marek Sierocki program zostanie wyemitowany pod koniec kwietnia lub na początku maja.
(PAP)Młodzi rywalizują o Laur Konrada

TEATR 10 reżyserów, debiutujących najwyżej 15 lat temu, od soboty walczy
Jedynce".<br>Trzon półtoragodzinnego programu stanowią piosenki Kayah z wydanej w ubiegłym roku płyty "JakaJaKayah". W jednej z piosenek - w oryginale noszącej tytuł "Topielice" - Kayah występuje wspólnie z Cesarią Evorą. Polski tekst piosenki, autorstwa Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, został zamieniony na tekst kreolski, napisany przez Cesarię Evorę. Nowy tytuł kompozycji brzmi: "Embarca cao".<br>W programie nagrywanego dla Telewizji koncertu znalazła się także jedna kompozycja wykonywana przez samą Cesarię Evorę z towarzyszeniem fortepianu.<br>Jak zapowiada Marek Sierocki program zostanie wyemitowany pod koniec kwietnia lub na początku maja.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Młodzi rywalizują o Laur Konrada&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;TEATR&lt;/&gt; 10 reżyserów, debiutujących najwyżej 15 lat temu, od soboty walczy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego