Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Głos Wielkopolski
Nr: 25/02
Miejsce wydania: Poznań
Rok: 1999
dla swoich szkolnych map kuratoryjną akceptację. Tylko w 3 przypadkach wysunięto zastrzeżenia. Dotyczyły projektów, w których zaproponowano zbyt wiele gimnazjów. Jedna z gmin chciała je utworzyć przy każdej szkole podstawowej, co spowodowałoby, że do każdego uczęszczałoby nie więcej niż 60 dzieci.

Na tworzenie nowych szkół znajduje się w budżecie rezerwa celowa dla gmin. Budżet posiada też rezerwę, która ma być przeznaczona na dowóz dzieci do gimnazjów.

W Wielkopolsce największa odległość, którą uczeń będzie musiał przemierzyć z domu do szkoły nie przekroczy 15 kilometrów.

Tworzone będą także gimnazja niepubliczne. Właściciele niepublicznych szkół podstawowych, musieliby zlikwidować dwa oddziały w swoich szkołach, więc wolą
dla swoich szkolnych map kuratoryjną akceptację. Tylko w 3 przypadkach wysunięto zastrzeżenia. Dotyczyły projektów, w których zaproponowano zbyt wiele gimnazjów. Jedna z gmin chciała je utworzyć przy każdej szkole podstawowej, co spowodowałoby, że do każdego uczęszczałoby nie więcej niż 60 dzieci.<br><br>Na tworzenie nowych szkół znajduje się w budżecie rezerwa celowa dla gmin. Budżet posiada też rezerwę, która ma być przeznaczona na dowóz dzieci do gimnazjów.<br><br>W Wielkopolsce największa odległość, którą uczeń będzie musiał przemierzyć z domu do szkoły nie przekroczy 15 kilometrów.<br><br>Tworzone będą także gimnazja niepubliczne. Właściciele niepublicznych szkół podstawowych, musieliby zlikwidować dwa oddziały w swoich szkołach, więc wolą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego